GREQI

Është konfirmuar vdekja e një 70-vjecari nga koronavirusi në Spitalin e Rios në vendin fqinj, duke cuar në 205 numrin total të viktimave në Greqi.

I moshuari ka ndërruar jetë sot nga Covid-19, në Spitalin Universitar të Patras. Burri raportohet se kishte edhe sëmundje të zemrës.

Ditët e fundit gjendja e tij shëndetësore e tij është përkeqësuar ndjeshëm, duke humbur betejën me coronavirusin mëngjesin e sotëm.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb