Konflikt në një familje afgane, e cila është strehuar në Shëngjin. Gazetari Elidon Ndreka raporton për BalkanWeb se babai ka dhunuar vajzën e tij të mitur.

Ndërkohë, policia ka ndaluar babain dhunues si dhe ka nisur hetimet në lidhje me shkaqet dhe rrethanat e ngjarjes, ndërsa vajza e mitur ka kërkuat urdhër te menjëhershëm mbrojtës.

Ne Shëngjin vijojnë të qëndrojnë prej gati 2 vitesh një numër i konsiderueshëm afganesh të cilët i larguan nga vendi i tyre pas pushtimit nga talebanët.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: