Kandidatja e PD në Tiranë, Orjola Pampuri ka denoncuar se i dhunuari tek shkolla ‘’1 Maji’’ është vëzhgues i PD.

Ajo thoët se përfaqësuesit e KQZ nuk kishina asnjë informacion për autorët, teksa kanë qenë këta të fundit që ngacmuan e dhunuar.

Më tej Pampuri thotë se janë dhunuar edhe djem të tjerë të PD jashtë KZAZ-së.

 

‘’Dy përfqësuesit nga KQZ nuk kishin informacion. Po bëhet kallëzimi nga djali i dhunuar. Jashtë më thonë që ndërkohë që janë dhunuar dhe të tjerë të PD, ndërkohë që dy personat.

Besoj i kanë ngacmuar dhe dhunuar.

Në momentin që ka ndodhur incidenti. Kam qenë gjatë gjithë kohës këtu brenda, persona që kanë qenë këtu dhunuan vëzhguesin e PD. ‘’- tha Pampuri.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb