Nedim Bajrami zhvilloi një sezon fantastik te Empoli. Cilësitë e tij u vunë re edhe nga shumë skuadra, të cilat kërkojnë shërbimet e tij.Së fundmi, sipas Sky, Fiorentina po mendon për mesfushorin shqiptar. Klubi violë ka marrëdhënie mjaft të mirë me Empolin dhe kontaktet e para kanë filluar.

Empoli kërkon të fitojë sa më shumë nga shitja e futbollistit, për të vetë-financuar merkaton. Nuk mund të flitet për shifra për momentin, por emri i Bajramit ka përfunduar në korridoret e zyrave të ekipit nga Firence.

Yuy
Yuy

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb