Kreu i Biznes Albania, Luan Bregasi është vlerësuar për ndihmën dhe kontributin e dhënë për familjet e përmbytura në Vlorë, gjatë një viti më parë. Bregasi, veç ndihmës materiale ka bërë të mundur edhe ndërtimin e banesës së një prej familjeve më të varfra në Novoselë.

Bashkia e Vlorës përmes një aktivitet të organizuar më këtë rast vlerësoi edhe një sërë personalitetesh të tjera që kanë dhënë kontribut gjatë përmbytjeve që prekën shumë familje si pasojë e vërshimit të Vjosës.

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: