TIRANE

Pas operacionit blic të mëngjesit të sotëm në banesat e tre gjyqtarëve që pranuan vendimin e shkurtuar të Dritan Dajtit, ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama. Përmës një postimi në Tëitter, Kreu i Qeverisë shprehet se operacioni tregon fare mirë që koha e të paprekurve ka mbaruar.

“Faleminderit me një përulje të thellë shërbëtorëve të shtetit që thyen mitin 30 vjeçar të paprekshmërisë absolute të kriminelëve me toga të zezaDuke u treguar vrasësve të drejtësisë për 4 policët e vrarë se koha e të paprekshmëve po mbaron,shteti sot ka hyrë në një fazë të re”, shkruan Rama.

Edi Raqma

 

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb