Deputeti Korab Lita në fjalën e tij në parlament tha se vendimi i Bundestagut ishte një dritë shprese për Shqipërinë.

Lita tha se vendi ynë po shkon drejt Perëndimit, ndërsa klasa e vet politike ka mbetur në lindje.

Vendimi i Bundestagut gjerman ishte një dritë shprese për Shqipërinë. Bundestagu ka vendosur që Shqipëria dhe shqiptarët meritojnë perëndimin, kurse ne mbetemi në lindje. Edhe partitë nga kemi dalë e kanë kuptuar se dalja nga sistemi ishte gabim i madh”, tha Lita.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb