Erzeni do të luajë në sezonin tjetër në Superligë, pasi mundi 2-1 në finalen e Play-Out Korabin, në sfidën e luajtur në “Niko Dovana”.

Skuadra nga Shijaku festoi pas vetëm 3 minutash lojë, teksa Sadiki u kordinua mirë me kokë, për të dërguar sferën pas shpinës së portierit.

Dibranët reaguan shumë mirë dhe vendosën ekuilibrat në minutën e 19-të. Rrotullim fantastik i Tabakut, i cili tregohet i saktë me një goditje me të majtën fare pranë portës.

Në të 25-tën, Erzeni fitoi penallti pas një kontakti në zonë Mehmeti-Selmani, por 11-metërshi u anulua pas rishikimit me VAR.

Në fillimin e pjesës së dytë, Kadriu provoi të zgjidhte ndeshjen vetë me një goditje, gjithsesi topi nuk shkoi në portë. 90 minutat nuk prodhuan fitues dhe skuadrat u desh t’i drejtoheshin shtesave.

Të besuarit e Alfred Deliallisit “tundën rrjetën” në minutën e 97-të, falë Mehmetit, duke siguruar qëndrimin në elitë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: