KORÇË

Policia kufitare ka kapur 37 klandestinë të paligjshëm afganë dhe sirianë në fshatrat kufitarë me shtetin grek.

Klandestinët kishin ardhur nga Greqia dhe ishin futur ilegalisht në Shqipëri. Gazetarja Lorena Kodra raporton për BalkanWeb se disa prej të kapurve janë përsëritës dhe do të rikthehen në vendet e origjinës kurse të tjetër do të transportohen në qendrën e azilkërkuesve në Tiranë.

(BalkanËeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb