Korçë- Në qarkun e Korçës që prodhon 11 mandate deputetësh ka përfunduar numërimi i 463 kutive të votimit.

Në bazë të këtij numërimi rezulton e para, Partia Socialiste me 62699 vota ose 6 mandate, e cila ndiqet nga Partia Demokratike me 41968 vota ose 4 mandate dhe Lëvizja Socialiste për Integrim me 19440 vota ose 1 mandate.
20170626-210603

20170626-211317
QARKU KORÇË (11 MANDATE)
Partia Socialiste (6 mandate)
1. Niko Peleshi
2. Eduard Shalsi
3. Elisa Spiropali
4. Ilirjan Pendavinji
6. Edlira Bode
Partia Demokratike (4 mandate)
1. Valentina Duka
2. Ervin Salianji
3. Hekuran Hoxhalli
4. Klevis Balliu
Lëvizja Socialiste për Integrim (1 mandat)
1. Edmond Panariti

(ed.me/m.a/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb