TIRANË

Në kuadër të masave të ndërmarra për përhapjen e koronavirusit në vend, banka e Shqipërisë pritet të marrë vendim gjatë orëve në vijim lidhur me pagesën e këstit të kredive.

Burimet thanë për ‘BalkanWeb’ se Këshilli mbikqyrës i Bankës së Shqipërisë pritet të miratojë sot vendimin për shtyrjen e shlyerjes së kësteve të kredive si për bizneset ashtu edhe për individët me tre muaj. Të njëjtat burime saktësuan se për mënyrën se si do të proceduhet do të publikohet vendimi i zbardhur në faqen on line të Bankës së Shqipërisë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb