Koronavirusi/ Dy turistë kinezë shtrohen në spital në Romë, Conte: Mbyllet lëvizja ajrore Itali-Kinë

“Kemi dy raste të konfirmuara të koronavirusit në Itali”. Kështu deklaroi dje kryeministri italian Giuseppe Conte duke shtuar se ata janë dy turistë kinezë, burrë e grua 67 dhe 66 vjeç nga provinca Wuhan. Kryeministri italian tha më tej se të gjitha masat paraprake tashmë janë marrë: të dy janë izoluar në spitalin Spallanzani në … Vazhdoni me leximin e Koronavirusi/ Dy turistë kinezë shtrohen në spital në Romë, Conte: Mbyllet lëvizja ajrore Itali-Kinë