Kryeministri në detyrë i Kosovës Albin Kurti ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun teknik maqedonas, Oliver Spasovski.

Sipas mediave të huaja, thuhet se çështje kryesore e bisedës ka qenë koronavirusi, në të cilën Kosova ka bërë hapa më përparimtarë se sa Maqedonia e Veriut.

Po ashtu dy kryeministrat theksuan se duhet bashkëpunim bilateral për arritjen e qëllimeve rajonale.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb