Autoritetet shëndetësore në Greqi konfirmuan sot 2147 raste të reja të regjistruara në 24 orët e fundit të koronavirusit në vend, nga të cilat 16 u identifikuan pas kontrolleve në portat e vendit.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 187 783. Numri i testeve të kryera arriti në një total prej 55 543, nga të cilat 25 131 ishin të tipit molekular dhe 30 412 ishin të shpejta. Bazuar në rastet e konfirmuara të 7 ditëve të fundit, 55 raste konsiderohet se kanë të bëjnë me udhëtime nga jashtë dhe 2,492 kanë të bëjnë me një rast tashmë të njohur.

Numri i pacientëve të trajtuar në intubim është 357, ndërkohë që nga fillimi i pandemisë, 1 291 pacientë janë larguar  nga autoritetet.

Pranimet e reja të pacientëve Covid-19 në spitalet e territorit janë 299. Gjithashtu autoritetet konfirmoi edhe 22 vdekje të reja nga Covid 19, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 6 343 vdekje.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb