ITALI

Italia vijon me rritjen e shirave sa i përket pacientëve të koronavirusit teksa janë 5 mijë e 476 viktima deri më 22 mars.

Po ashtu numri i të prekurve pritet të shkojë në 60 mijë teksa deri më sot shënon 59,138. Italia pësoi një rritje përsëri me 651 viktima sa i përket 24 orëve të fundit por numri i të rekuperuarve shënoi më i lartë 952, ndërsa në total 7024.

Por numri i të infektuarve vijon me hapa të mëdhenj teksa vetëm në 24 orët e fundit 5,560 rezultuan pozitivë.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb