Koronavirusi tashmë ka shënuar mbi 380 mijë viktima në gjithë botën. Mbi 1/4 e tyre janë vetëm në SHBA si vendi me më shumë vdekje.

Britania është në vend të dytë për viktimat nga COVID-19, ndjekur nga një vend tjetër europian si Italia dhe më pas nga Brazili.

Po ashtu janë më pak se 6 milionë e 400 mijë të infektuar, edhe këtu kryeson SHBA ndjekur nga Brazili dhe Rusia.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb