COVID-19 tashmë zyrtarisht regjistron 30 milionë të infektuar në gjithë botën që kanë kaluar COVID-19 prej fillimit të pandemisë vitin e kaluar në Kinë.

Nuk mbeten mbrapa as viktimat, teksa 940 mijë janë shënuar deri më sot, dhe duket se së shpejti do të ketë 1 milionë viktima në gjithë botën nga COVID-19.

Vendet më problematike dhe të goditura mbeten SHBA, India dhe Brazili. Ndërkohë vala duket se është rikthyer në Europë me Gjermaninë, Francën, Spanjën apo Ballkanin që shënojnë rritje rastesh ditore.

Po ashtu edhe vendet veriore të kontnentit po hasin një tjetër valë nga COVID-19 teksa pritet të shihet se çfarë do të sjellë vjeshta tashmë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb