Britania e Madhe vazhdon që të ketë një numër të lartë të të infektuarve nga koronavirusi.

Në Mbretërinë e Bashkuar, deri tani janë infektuar me Covid-19, 259 559 individë.

Në 24 orët e fundit, në Britani janë infektuar me koronavirus, 2405 njerëz.

Sa i përket numrit të të vdekurve nga virusi, në Britani deri tani janë shënuar 36 793 viktima.

Ndërsa, në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë nga Covid-19, 118 njerëz në Mbretërinë e Bashkuar.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb