Maqedonia e Veriut vazhdon të jetë një vend që raporton shifra të konsiderueshme të viktimave dhe të të infektuarve me koronavirus.

Gjatë 24 orëve të fundit, në vendin tonë fqinj, janë regjistruar si të infektuar me Covid-19, 138 njerëz.

Ndërsa, numri i të shëruarve me koronavirus në Maqedoninë e Veriut ka shkuar në 144 individë.

Ndërkohë, 7 pacientë me Covid-19 kanë humbur betejën me jetën në këtë shtet.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb