Koronavirusi ka shkaktuar mbi 42 mijë të vdekur në Britaninë e Madhe.

Saktësisht, në shtetin britanik kanë ndërruar jetë nga virusi, 46 201 persona.

Ndërsa, numri i të infektuarve me Covid-19 në Britaninë e Madhe ka shkuar në 304 695 individë.

Deri tani, autoritetet në vend kanë kryer më shumë se 16 milionë teste të koronavirusit.

Shteti me më shumë të infektuar me Covid-19, është SHBA-ja, Brazili, India, Rusia, Afrika e Jugut, Meksika, Peruja, Kili.

Në të gjithë botën, numri total i të infektuarve me Covid-19 ka shkuar në 18 300 484 individë.

Numri i të vdekurve për shkak të virusit deri tani ka shkuar 693 981 persona.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb