Ministria e Infrastrukturës ka nxjerrë një urdhër zyrtar, me anë të së cilit ndalohen të gjitha lëvizjet e mjeteve të transportit detar nga të gjitha portet drejt Italisë së Veriut.

Kjo ministri shprehet se ndalohen të gjitha lëvizjet e pasagjerëve me mjetet e transportit detar nga të gjitha portet drejt Italisë së Veriut, deri në një urdhër të dytë.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Ministria thotë se ndalohen të gjitha mjetet e pasagjerëve me mjetet e transportit detar në linjën Durrës – Ankona – Durrës dhe Durrës 0 Trieste – Durrës. Ngarkohet Autoriteti Portual Durrës dhe Drejtoria e Përgjithshme Detare për të zbatuar urdhërin.

Vendimi ka hyrë në fuqi menjëherë gjatë ditës së sotme.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb