Kreu i Partisë Demokratike në Lushnjë, njëherazi edhe deputet i PD-së në Kuvendin e Shqipërisë, Saimir Korreshi, deklaron se nëse demokratët do të kenë vetëm një kandidat në zgjedhjet e pjesshme përballë socialistëve, bashkia e këtij qyteti do të fitohet 100%.

Deputeti demokrat u bën thirrje degëve të PD-së ku do të zhvillohen zgjedhjet e pjesshme, t’i imponohen me një kandidat Tiranës.

Sipas tij kjo është e vetmja mënyrë qe demokratet te mund te fitojnë bashkitë.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: