Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy ka folur me homologun e tij francez Emmanuel Macron për nevojën e zbatimit të një nisme nga Parisi për të ndihmuar civilët të evakuojnë Mariupolin.

“Iniciativa e Francës për korridoret humanitare nga Mariupol duhet të zbatohet!”, shkroi Zelenskyy në Twitter pas bisedimeve telefonike të dyshes.

 

5aa60739 9ca6 4de9 870d Bd1c12fab992
 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb