ITALI

Një shqiptar është kapur me 400 mijë euro nga Guardia di Finanza e Napolit pasi i kishte fshehur në sediljet e automjetit të tij.

Mediat italiane shkruajnë se ‘korrieri’ shqiptar po transportonte para të jë organizate kriminale të trafikut të drogës për t’i vendosur në një vend të sigurt dhe për t’i pastruar më pas.

Emri i shqiparit nuk bëhet publik nga autoritetet teksa vijon hetimi për organizatën kriminale pjesë e të cilit ishte.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb