Deputeti i PS-së Erion Braçe në fjalën e tij në parlament tha se korrupsioni deri në vitin 2013 ka qenë i përgjakshëm.

Braçe thekson se prokurorët deri më 2013 as që kishin guxim të hetonin rastet e korrupsionit. Ai tha se sot është ndryshe, sepse korrupsioni hetohet dhe dënohet.

Erion Braçe: Korrupsioni deri më 2013 ka qenë i përgjakshëm, ka marrë jetë njerëzish. Ishte vrit për të vjedhur dhe vjedh për të vrarë.

Korrupsioni ka qenë i pahetueshëm dhe i pagjykueshëm. Në parlament dikur është shkarkuar prokurori i përgjithshëm që po hetonte korrupsionin.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: