Megjithëse flirtoi me kualfikimin në Grupin A eliminator të Euro 2020, në fund Kosova nuk ia doli. Por “Dardanët” kanë edhe një shans tjetër për të siguruar pjesmarrjen historike në finalet e turneut më të rëndësishëm europian të futbollit. Skuadra e drejtuar nga Bernard Shaland ka njohur rivalët në fazën e play-off në Ligën e Kombeve.


Capture 28 768x348
Capture 28 768×348

Shorti i hedhur mesditën e sotme në Nion të Zvicrës ka vendosur përfaqësuesen e Kosovës përballë Maqedonisë së Veriut në fazën gjysmëfinale. Ndeshja e parë do të luhet në transfertë, ndërsa ajo e kthimit në Prishtinë. Po ashtu, shorti ka përcaktuar edhe përballjet e tjera të play-off. Finalet e Euro 2020 kanë njohur 20 skuadrat e kualifikuara nga eliminatoret, ndërsa katër të tjera, mes tyre edhe Kosova kanë mundësi të sigurojnë biletën nga play-off i Ligës së Kombeve.
(balkanweb)Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb