Kosova pas krizës së koronavirusit po përballet njëkohësisht dhe me krizën e koalicionit qeverisës i cili mund të çojë në rrëzimin e kësaj të fundit.

Pasi Albin Kurti shkarkoi menjëherë ministrin e brendshëm nga radhët e LDK Agim Veliun, kryetari i Isa Mustafa vendosi ultimatumin ta rikthejë në detyrë duke marrë edhe një nismë mocioni mosbesimi ndaj qeverisë aktuale.

Por qytetarët e Kosovës, mes frikës dhe masave ndaj koronavirusit e kanë gjetur mënyrën se si do të përgjigjen.

Mediat kosovare raportojnë se sot kosovarët do të dalin në ballkon ose dritare në orën 20:00 të darkës de për 5 minuta do të bëjnë zhurmë me mjete shtëpiake për të kërkuar reflektim nga partit.

 

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb