Kosova ka marrë një fitore historike përballë Azerbajxhanit në shifrat 4-0 duke u ngjitur kështu në grupin C. “Dardanët” vazhdojnë në këtë mënyrë rrugën e tyre për në gjysmëfinalet e këtij kompeticioni.

Në raundin tjetër Kosova do të ndeshet me Maqedoninë. Në rast fitoreje me ballkanasit “Dardanët” do të luajnë me fituesin e çiftit  GJeorgji-Bjellorusi.

Kosova ishte  pjesë e Grupit 3 të Ligës D ,grup të cilin ajo e fitoi duke u renditur e para me 14 pikë duke lënë pas Azerbajxhnin me 9 pikë.

(n.b/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb