BEOGRAD-Gazeta e Serbisë “Kurir” e ka përjetuar rëndë pranimin e Kosovës në FIBA.

Në një artikull të lënë poshtë faqes së tyre të internetit, Kurir ka postuar një shkrim me titull: “Ditë e zezë për basketbollin: FIBA e njeh Kosovën”.

‘Kurir’ shkruan se FIBA disa herë ka refuzuar kërkesën e provincës jugore të Serbisë, siç e quan Kosovën, por sonte Komiteti Ekzekutiv i FIBA-s i ka kthyer përgjigje pozitive.

(d.b/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: