Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive është 85.334, nga 401.480 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2. Ndërkohë që numri i personave që kanë humbur jetën është 1.813.

Deri më tani 12.934 janë aktualisht aktiv me koronavirus.

Instituti përsërit thirrjen për zbatimin e të gjitha masave të përgjithshme dhe specifike për mbrojtjen nga pandemia COVID-19.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: