Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik bën të ditur se numri total i rasteve pozitive në Kosovë është 56.118 raste. Ndërkohë që numri i vdekjeve ka shkuar në 1.411 raste të vdekjes.

IKSHPK njofton se numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 49.432 raste, kurse numri i rasteve aktive është 5.275.

Kujtojmë se nga e premtja në Kosovë janë lehtësuar masat për disa sektorë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: