Regjistrohen 1,860 raste aktive me koronavirus në Kosovë.

Lajmi bëhet i ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

MSH njofton se në 24 orët e fundit janë shëruar 149 persona, ndërsa nga fillimi i pandemisë nga koronavirusi kanë vdekur 3,140 persona.

Brenda 24 orëve janë vaksinuar 74 persona, ndërsa nga fillimi i pandemisë janë administruar gjithsej 1,831,011 vaksina.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: