Regjistrohen 28,751 raste aktive me koronavirus. Të dhënat janë bërë publike nga Ministria e Shëndetësisë.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 162.950, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga koronavirusi kanë vdekur 3,008 persona

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.764.421 doza të vaksinës. Deri më sot 803.638 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Deri më sot janë dhënë 68.526 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: