KOSOVA

Pavarësishe se e filloi me vonesë procesin e vaksinimt, Kosova ka arritur deri më sot të vaksinojë mbi 40 mijë qytetarë.

Mediat kosovare raportojnë se në rang vendi që nga 29 marsi është arritur tashmë kjo shifër.

Në Kosovë kanë mbërritur 62 mijë e 400 doza të vaksinës AstraZeneca dhe 7 mijë e 500 të Pfizer. Vetëm me këto dy vaksina po operon Kosova deri më tani.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb