Ish-ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati ka uruar 11-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës nëpërmjet një statusi në “Facebook”. Bushati thotë se Kosova shtet është produkt i sakrificës për liri por edhe rendit ndërkombëtar.

“Gëzuar ditën e pavarësisë Kosovë! Kosova shtet është produkt i sakrificës për liri dhe rendit ndërkombëtar të bazuar mbi respektin për të drejtat e njeriut. #Mirënjohje ????”, shkruan Bushati.

Bushati Fb
Bushati Fb

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb