KOSOVA

Kosova ka regjistruar një viktimë nga COVID-19 në 24 orët e fundit. Pacienti nga Malisheva bëhet i pari qytetar në Kosovë që vdes nga COVID-19 për qershorin pasi vendi nuk kishte shënuar viktima nga COVID-19 prej 29 majit.

Nga ana tjetër ka një rënie të infektimeve pasi janë shënuar vetëm 7 raste të reja.

147 pacientë e kanë fituar betejën me COVID-19 kurse numri i rasteve aktive është 1 mijë e 659.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb