Bizneset në Kosovë që merren me masazhet janë në hall. Atyre po u bëhen edhe pyetje tjera rreth shërbimeve që ofrojnë legalisht. Ka nga ata që edhe përfituan. Fizioterapeutja Albina Fazliu po ndihet e tmerruar që përveç masazhit, në qendrën ku punon, po i kërkohen edhe shërbime të tjera.

“Habitemi, se thonë a ka diçka më shumë e kur i pyesim “ç’ka më shumë”, thonë: Po ndonjë femër”, tha ajo për Klan Kosova, cituar nga Express.

Por ky fenomen, i masazheve të quajtura ‘happy end’ e që nënkupton kënaqësinë seksuale të klientit, e ka shqetësuar edhe fizioterapeten Kamela Muqollari, që nga Shqipëria, është angazhuar me punë në Kosovë. “Ne nuk i ofrojmë këto shërbime”, tha ajo.

Shërbimet shtesë në llogarinë e një masazhi profesional ofrohen në Kosovë dhe kjo është arsyeja që ka kërkesa. Këtë e pranojnë qytetarët që kanë përfituar nga këto.

(ar.sh/BalkanWEb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: