KOSOVE


Një fëmije 2-vjeçar në Gjilan i është shpëtuar jeta, pasi kishte gëlltitur monedha të metalit.


Pak pas mesnate familja e kishte dërguar fëmijën e tyre tek doktori pasi kishte gëlltitur një monedhë 20 lekë të Shqipërisë. Monedha ka përfunduar në ezofag dhe ia ka vështirësuar frymëmarrjen 2-vjeçarit.


  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Mjeku Besnik Elezi nga Gjilani ka njoftuar për këtë ndërhyrje të tij tek fëmija, madje edhe ka shpërndarë fotografi, ku edhe shihet monedha në vlerë të 20 lekëve.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb