KOSOVE

Drejtori i burgjeve në Kosovë, Nehat Thaçi ka zbuluar se shumë shprejt brenda burgjeve të Kosovës do të formohet Shërbimi Korrektues i Kosovës, i cili do të kontribuojë në sistemin e sigurisë. Vendimi i  infiltrimit të agjenteve sekrete, vjen pas arratisjes së një të paraburgosuri nga Klinika Ortepedike. Arratisja e tij u bë në prezencë të gardianëve.

Sipas Drejtorit të Përgjithshëm të Shërbimit Korrektues,  Nehat Thaçi, ky projekt është tashmë në fazën finale. Për të kryer punën e agjentëve tashmë janë trajnuar edhe zyrtarët e Shërbimit Korrektues.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb