Një finandez që u trondit nga kosto e ndërrimit të baterisë për Tesla Model S, vendosi ta hedhë në erë makinën e ti elektrike së bashku me një kukull të Elon Musk brenda saj.

Pronari tha se kishte humbur besimin te kompania pasi iu kërkuan të paguante 20,000 euro për baterinë e re të makinës.

Ai kishte qenë mes blerësve më të hershëm të modelit Tesla Model S, që kanë dalë në shitje në 2012, kështu që i kishte skaduar garancia.

Burri nuk donte të paguante shumën masive prandai kontaktoi me komentues të tjerë në rrjet dhe bashkë me ekspertët e eksplozivëve të kanalit Pommijätkät, organizuan shfaqjen e shpërthimit të makinës me eksplozivë.

Tesla ishte dërguar në një gropë piktoreske të mbuluar me dëborë diku në Finlandë, ku u instalua ne trup me 30 kilogramë dinamit.

Para shpërthimit, një manekin me fytyrën e njeriut të reklamuar si më i pasuri në botë, Elon Musk, u vendos në karrigen e shoferit.
Kukulla ishte sjellë me helikopter dhe u lëshua në dëborë nga lartësia.

Shpërthimi i organizuar në detaje shkatërroi tërësisht makinën dhe ishte regjistruar nga kamerat në disa kënde.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: