Komisioni Qendror i Zgjedhjeve,  i ka dërguar Komisionit të Posaçëm Parlamentar shkresën për realizimin e Reformës Zgjedhore.

KQZ rekomandon që të konsiderohen për ndryshimet të Kodit Zgjedhor për:

-Rregullat për financimin e fushatës zgjedhore.

-Mënyra/forma e organizimit dhe e funksionimit të Komisioneve të qendrave të votimit të komisioneve zonale të administrimit zgjedhor si edhe grupeve të numërimit.

-Përdorimi i aseteve publike dhe fushata nga funksionarët publikë.

DOKUMENTI:

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: