Partia Demokratike ka ankimuar vendimin e KQZ për t’i hequr nga lista 78 kandidatë për zgjedhjet e 25 prillit.

Ditën e sotme PD e ka ankimuar në KAS vendimin dhe ky i fundit pritet të dalë me një vendim për konfirmimin e asaj të KQZ ose për rrëzimin.

KQZ i hoqi 78 kandidatë PD me justifikimin se ligji lejon vetëm 153 në listë zgjedhore. Nga ana tjetër PD në listat e dyta që çoi pas korrigjimit, kishte çuar më shumë kandidatë që i kishte shtuar kryesisht në fund të listave të qarqeve.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb