Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, mori pjesë në Ditën e Vizitorëve të Shquar, DV-DAY, të stërvitjes “Immediate Response 21 (Defender Europe 21)”, e cila u zhvillua sot në Portin e Durrësit.

Në këtë ceremoni ishin të pranishëm Presidenti i Republikës, Ilir Meta, Kryeministri Edi Rama, Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara, Yuri Kim, anëtarë të kabinetit qeveritar, gjeneralë dhe ushtarakë të lartë të ShBA, NATO-s dhe Forcave të Armatosura të Shqipërisë, kryetarë të bashkive, ambasadorë dhe ateshe ushtarakë të shteteve anëtare të NATO-s, si dhe personalitete të tjera të larta shtetërore.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb