Rusia vlerëson përpjekjet e disa vendeve për ta sjellë konfliktin ukrainas në një rrugë paqeje, por tani për tani është e pamundur.

Kështu deklaroi zëdhënësi i Kremlinit, Dmitri Peskov. Sipas tij Federata duhet të arrijë objektivat e saj.

Kujtojmë se lufta e Rusisë në Ukrainë nisi shkurtin e kaluar, ndërsa është bërë mbi 1 vit nga agresioni.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: