Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi deklaroi se Shqipëria është ndër vendet e para në botë me kontribut konkret për Ukrainën.

Përmes një mesazhi në Twitter, Peleshi thekson se ndihet krenar për ndihmën e ofruar për Forcat e Armatosura të Ukrainës.

“Krenar për ndihmën e dhënë Forcave të Armatosura të Ukrainës, si kontribut për mbrojtjen e sovranitetit dhe lirisë. Shqipëria ndër vendet e para në botë me kontribut konkret për Ukrainën.”, shkruan Peleshi.

BalkanWeb mëson se bëhet fjalë për një sasi të konsiderueshme municionesh që vendi ynë i ka dërguar Ukrainës.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb