Princi i Kurorës i Emirateve të Bashkuara Arabe (EBA), Mohammed bin Zayed Al Nahyan, urdhëroi lirimin e 439 të burgosurve për shkak të ardhjes së muajit të Ramazanit.

Sipas lajmeve të agjencisë zyrtare të EBA-së, WAM, Al Nahyan përdori fuqinë e amnistisë për të ndihmuar të burgosurit të ribashkohen me familjet e tyre dhe të forcojnë lidhjet familjare gjatë Ramazanit.

Në këtë kontekst, theksohet se Al Nahyan urdhëroi institucionet penale dhe korrektuese të amnistojnë 439 të burgosur.

Në lajm, nuk kishte asnjë informacion në lidhje me cilat krime u dënuan të burgosurit që përfituan nga amnistia.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb