Pas përfundimit të tryezës së konsultimit për financimin e partive politike, kreu i KQZ Ilirjan Celibashi ka zhvilluar një komunizmin për mediat.

I pyetur për financimet ruse në PD, ai tha se çështja po adresohet nga prokuroria dhe përbën shkelje të rëndë të ligjit.

“Ka parashikime në Kodin Penal dhe zgjedhor për të ndaluar financimet ruse, janë çështje që po adreson nga organi i Prokurorisë. Përbën shkelje të rëndë të ligjit, të cilat klasifikohen si vepra penal dhe do të duhet të trajtohen nga organet përkatëse Prokuroria dhe Gjykata”, tha ai në një deklaratë për gazetarët.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb