Kreu i PDIU Shpëtim Idrizi ka shprehur urimet e tij për presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan pas fitores në zgjedhjet presidenciale ditën e sotme

Idrizi shkroi në Facebook se populli turk foli sot në një ushtrim të demokracisë, ndërsa përgëzoi Erdogan për triumfin.

Sakaq, ai shtoi se Turqia mbetet një vend partner strategjik dhe mik i Shqipërisë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: