Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca, ka përshëndetur krijimin e Parlamentit të ri.

Nëpërmjet një shkrimi në “Twitter” ai ka uruar deputetët dhe kryetaren e re të Kuvendit.

Ai thekson ndër të tjera se roli i parlamentit është kyç për anëtarësimin në Bashkimin Evropian, e shton se pret që parlamenti të bashkëpunojë për të çuar përpara këtë proces.

Postimi i Luigi Sorecas:

Urime deputetëve të Kuvendit të ri shqiptar dhe Kryetarit të ri
@NikollaLindita
Me Roli i Parlamentit është kyç për pranimin në #EU . Ne presim që të gjithë anëtarët e Parlamentit të bashkëpunojnë dhe të çojnë përpara integrimin, një përparësi gjithëpërfshirëse për njerëzit.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb