LEZHE

Prej 1 muaji, Bashkia Lezhe celi konkursin online “Krijo & Interpreto ne Shtepi”  per te gjithe femijet e moshave 6-15 vjec, te cilet publikuan krijimtarite e tyre ne fusha te ndryshme ne faqen e facebook-ut te Bashkise. Ne kete konkurs moren pjese femije me krijimet ne tyre ne poezi, pikture, intrumente, kenge te cilet moren klikime dhe pelqime te shumta

Juria e perbere nga Prec Zogaj, Kastriot Çaushi, Petrit Malaj vleresuan nismen e nderrmarre nga kryetari i Bashkise Lezhe, Pjerin Ndreu. Mbremjen e 26 prillit, me ane te nje video live ne Facebook live, Juria perzgjodhi  femijet fitues ne 6 kategori te ndryshme.

Kryetari i Bashkise Lezhe, Pjerin Ndreu tha se keto aktivitete do te vijojne edhe pasi te mbaroje pandemia, duke theksuar mbeshtetjen e talenteve te reja.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb